Kurs Ustawień Systemowych ONLINE - start już w marcu!

Co to znaczy rozpoznać swoje potrzeby?

Gdy świadomość (akt woli ) przejmuje dowodzenie nad podświadomością (negatywne emocje, instynkty ) znikają wszelkie „ konstrukty” odsłaniając rzeczywistość.

Być „w ciele” i mieć świadomość swojego ciała to droga do rozpoznania swoich potrzeb.

Ciało reagując na różne bodźce chce iść lub nie chce podążać za czymś lub kimś. Można powiedzieć, że intuicja działa wówczas doskonale. Słuchane ciało jest najlepszym doradcą . 

Wsłuchanie, wczucie się w siebie prowadzi zatem do rozpoznania potrzeb.

Czy znasz swoje potrzeby?

➡️ Moim zdaniem bycie w głowie zamiast w ciele i sercu prowadzi do cierpienia – nie odróżnienia się wówczas własnych pragnień od „ gadania w głowie” a co dopiero mówić o rozpoznaniu miłości czy „ bezwarunkowej Miłości”. I zamiast realizować się twórczo robi się to co wszyscy, co trzeba a się nie chce. Odcina się wówczas tę subtelną niewidzialną nić łączącą ciało i świadomość. Zabija się intuicję.

Jeśli nie znasz swojego ciała nie znasz swoich potrzeb.

Czy myślenie oznacza rozpoznanie swoich potrzeb?

 Głowa a w niej hałas i gąszcz myśli – zapętlony zapis  cudzych opinii, przekazów, życzeń. „Złe uczucia powodowane są nieuporządkowanymi  myślami i agresywnymi, kapryśnymi emocjami. „ (Andrzej Rakowski „Fizyczne reakcje narządu ruchu na negatywne stymulowanie ze sfery psychiczno- duchowej”).

 Gdy ten stan afirmujesz, fiksujesz się na „ negatywnym” . Wówczas tworzysz swój świat takim jak Twoje myśli i uczucia. Realizujesz „złe” cele.

Po czym poznasz, że to prawdziwie Twoja potrzeba?

 Gdy czujesz miłość i jej dajesz uwagę masz miękkość ruchów i spokój serca. „Dobro” samo się wydarza. Nie potrzeba strategii. A więc uczucie przepływu, „flow”, lekkości jest tym sygnałem.

Jak zatem stanąć za sobą i realizować rozpoznane potrzeby i pragnienia?

  Afirmując dobre uczucie stajemy się twórcami dobrych dzieł i harmonijnej rzeczywistości.

Gdy świadomość (akt woli ) przejmuje dowodzenie nad podświadomością (negatywne emocje, instynkty ) znikają wszelkie „ konstrukty” odsłaniając rzeczywistość. 

Umysł każdą zbrodnię usprawiedliwi i zrzuci winę na „innych”. Ażeby wyjść z tego stanu i realizować Się w życiu trzeba obudzić ciało do przeżyć – „Życie jest do przeżywania” (Anna Brzozowska ).

By rozpoznać potrzeby wystarczy:

  1. Świadomie oddychać, dając całą uwagę oddechowi by rozluźnił ciało.
  2. Kierować swą uwagę i oddech do części ciała, która boli lub reaguje w obliczu pragnienia rozpoznania swego pragnienia.
  3. Wyrazić potrzebę, że chce się rozpoznać swoją potrzebę.

4.  Poczekać na obraz, myśl, słowo, które przyjdzie.

5.  Być może pozwolisz sobie zrealizować to pragnienie…

W następnym artykule opowiem jak rozpuścić opór przed realizacją swoich pragnień i potrzeb.

? Tymczasem do ciała i rozpoznawania prawdziwie własnych potrzeb …w rytmie serca ❤️ zachęcam i zapraszam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Karolina Głogowska

Odkrycie, że: „to co jest piękne jest dobre, a to co jest dobre będzie piękne”( Safona) prowadziło mnie do subtelnych mechanizmów wpływających na kondycję tej świątyni ducha. Wszystko co umiem i oferuję jest częścią mojego życia. Tak pomogłam sobie i wielu.

Kursy Ustawień Systemowych Stacjonarny

Roczny kurs Porządków Miłości wg metody Ustawień Systemowych w Gorzowie Wielkopolskim. Zapraszam Cię na poruszającą i wyzwalającą przygodę, w trakcie której będziemy pracować metodami Ustawień Systemowych.

Kursy Ustawień Systemowych Online​

Roczny kurs Porządków Miłości wg metody Ustawień Systemowych w Gorzowie Wielkopolskim. Zapraszam Cię na poruszającą i wyzwalającą przygodę, w trakcie której będziemy pracować metodami Ustawień Systemowych.