💛 Kurs Ustawień Systemowych ONLINE - start we wrześniu

Ustawienia Systemowe – Historia, która żyje w Tobie

Historia, która żyje w Tobie…

Historia, która żyje w Tobie…

Poprzez połączenie się z polem informacji klienta możliwe jest zainscenizowanie dynamiki, która jest aktualna teraz w kliencie. Poprzez dynamiki rozumiem zapis jakiejś  historii, którą przeżywa klient i jest to zapisane jako kompozycja uczuć. Ten bukiet emocji zapisany jest w polu człowieka jako algorytm powtórzeń. Ten swoisty imperatyw odtwarzania czegoś co już się wydarzyło znany jest też w psychologii, psychotraumatologii i psychiatrii. Z pola ustawień mamy wgląd w pierwotną dynamikę, w której reinscenizację klient aktualnie jest zaangażowany. Może ona pochodzić z ostatnich zdarzeń życia klienta, z jego dzieciństwa, życia płodowego, czasu przed poczęciem a więc roku z życia matki i/ lub ojca do chwili poczęcia, wydarzenia w rodzie czy nawet istotnych nierozwiązanych zajść z poprzednich żyć czyli tzw. dynamik karmicznych. 

To fenomen, że jest to możliwe. Można to zjawisko przyrównać do techniki pobierania informacji z chmury podczas pracy na urządzeniach cyfrowych online. Słowa klucze: “online”, “połączenie”, “pobieranie” i “informacje”. Rozumiem to tak: online” to połączenie z klientem, a więc jego zgoda i otwartość na wgląd; “połączenie” to stan otwartości dwóch osób. Niczym archetypowe połączenie matki z dzieckiem – rozumienie się bez słów, wczucie. “Pobieranie” to stan podobny do współczucia, współodczuwania – czuję stan klienta czyli napięcia i rozluźnienie, jestem receptywna na jego sygnały, rytm oddechu, uczucia. “Informacje” chcę tu zdefiniować jako “in – forma – c – je” czyli “in” znaczy “w”. “forma” – “kształtowanie” – “c” – “wyrażenie, ekspresja” , “je” – “Ja, jest, karmi”. Parafrazując informacje to to czym się karmię i to mnie kształtuje a więc nadało mi formę i to się poprzeze mnie wyraża. Zatem kształt ciała,charakter, tembr głosu, rytm oddechu i pobudliwość ludzi zależą od informacji, z których powstali, i które aktualnie są przepisywane na biologię ich ciał Jednocześniejest miejsce korekty, w którym możliwa jest korekta.

 Na poziomie prawidłowej informacji dochodzi w ustawieniu do naprawy tego co było “błędem systemowym”. Tak więc towarzysząc ustawianemu w procesie uczestniczy się w nadaniu sensu i nowego kierunku jego myślom i uczuciom. Informacje niepełne a zatem fałszywe zostają rozszerzone o prawdę, której brakowało. Przynosi to spójne uczucia. Informacje stają się mądrością.

 Opatrzone jest to obrazowaniem – dynamiki inscenizuję na oczach klienta, niekiedy klient osobiście wykonuje ruch. To jeszcze bardziej angażuje zmysły i neurologię człowieka. Czynności takie mają bardzo pierwotny charakter, wręcz rytualny – obraz, wizja, czasami zapalenie świecy, muzyka, marsz żałobny czy weselny, rytm bębna niczym rytm serca to język duszy. Ta subtelna regulacja kształtuje umysł a więc uczucia i myśli. Umysł wówczas porządkuje biochemię i biofizykę a tym samym biomechanikę ludzkiego ciała. Ponadto jeszcze słowo, swoista poezja, pozwala z poziomu ducha a więc pierwotnej jedności domknąć ryt. Czasem to jedno słowo jest tym na co czekano od pokoleń…Tak zbudowana jest ceremonia. 

Z opisu jest to skomplikowane. W istocie prostota i naturalność Ustawień Ciała i Duszy czy raczej Ustawień Duszy i Ciała jest powszechna. Wszystkie dzieci to robią. Z różnych kultur, ras i miejsc na ziemi. Bez nauki metody spotykają się i bawią ze sobą, igrają, porozumiewają. Stale coś ustawiają. Mądrych rodziców rozumiejących ten odwieczny taniec “ustawianiec” życzę nam jako ludzkości. W istocie wszystko jest ustawieniem. Pora nauczyć się czytać i pisać w tym rodzimym języku!

Karolina Głogowska

Terapeuta Ustawień Systemowych, Psychotraumatolog

/artykuł do “WIESZCZU!” 2022/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Karolina Głogowska

Odkrycie, że: „to co jest piękne jest dobre, a to co jest dobre będzie piękne”( Safona) prowadziło mnie do subtelnych mechanizmów wpływających na kondycję tej świątyni ducha. Wszystko co umiem i oferuję jest częścią mojego życia. Tak pomogłam sobie i wielu.

Kursy Ustawień Systemowych Stacjonarny

Roczny kurs Porządków Miłości wg metody Ustawień Systemowych w Gorzowie Wielkopolskim. Zapraszam Cię na poruszającą i wyzwalającą przygodę, w trakcie której będziemy pracować metodami Ustawień Systemowych.

Kursy Ustawień Systemowych Online​

Roczny kurs Porządków Miłości wg metody Ustawień Systemowych w Gorzowie Wielkopolskim. Zapraszam Cię na poruszającą i wyzwalającą przygodę, w trakcie której będziemy pracować metodami Ustawień Systemowych.

Zapis traumy w ciele

Kobieta, o której mowa miała tzw objawy psychosomatyczne – to znaczy, że zamiast odczuwać wstyd czy lęk od razu czuła ból. Tak miała od dzieciństwa.W jej pamięci początek szkoły podstawowej był ostatnim czasem, gdy czuła wstyd i lęk.

Czytaj więcej »